Jesienią i zimą też musimy pamiętać o piciu wody

Jesienią i zimą też musimy pamiętać o piciu wody

O tym, że latem musimy pić dużą ilość wody, na pewno wiesz, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jesienią i zimą też musimy pamiętać o piciu wody? Sprawdź, dlaczego tak jest!

Zmiana temperatury

Raz zimno, raz gorąco. Zimą i jesienią przechodzimy z ciepłych pomieszczeń, do mroźnych miejsc, a nasz organizm musi poradzić sobie z nagłymi zmianami temperatury. Sezon grzewczy, tak wyczekiwany, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera, negatywnie wpływa na nasz organizm ? czujemy większe pragnienie i szybciej tracimy zapas wody, a nasza skóra wysycha i staje się bardzo szorstka. W tym czasie musisz szczególnie dbać o odpowiedni poziom wody w organizmie.

Mądry wybór

W zimie częściej pijemy herbatę i ciepłe napoje, ale nie powinniśmy w tym okresie zapominać o piciu wody. Kawa czy mocna herbata nie są tak efektywne w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w organizmie. Kawy wręcz nie liczymy do dobowego bilansu płynów.
                                                                      ? mówi Marta Kielak, dietetyk BeBio.pl

Woda na cały rok

Woda pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji fizycznych i poznawczych. Należy spożywać dziennie co najmniej 2,0 litry wody z różnych źródeł jako część zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Close Menu